poniedziałek, 11 lipca 2011
Sułów


Rynek w SułowieJedna z uliczek dochodzących do RynkuSklep wielobranżowyChyba stodołaKościółw SułowieOśrodek wypoczynkowy MPK Wrocław.Ośrodek wypoczynkowy MPK Wrocław.Staw na terenie ośrodka wypoczynkowego


Wyświetl większą mapę

"Sułów – (niem. Sulau) wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie milickim, w gminie Milicz. Wieś położona jest nad rzeką Barycz na terenie Stawów Milickich.

W latach 1775-1945 Sułów miał prawa miejskie. W latach 1945-1954 i 1973-1977 miejscowość była siedzibą gminy Sułów. W latach 1975-1998 miejscowość położona była w województwie wrocławskim.

We wsi pałac zbudowany u schyłku XVII w. w stylu barokowym, przebudowany w XVIII w. w stylu rokoko, odnowiony w latach 60. XX w. W środku wystrój barokowy i, w mniejszym stopniu, rokokowy (piec kaflowy).

We wsi dwa kościoły zbudowane z muru pruskiego: poewangelicki kościół pw. MB Częstochowskiej zbudowany w latach 1765-1767, pełniący obecnie funkcje kościoła pomocniczego oraz kościół parafialny pw. św. Piotra i Pawła wybudowany w latach 1731-1734

Koło wsi znajduje się wyspa z fundamentami zamku myśliwskiego znanego od 1351, a zniszczonego w 1500. Zamek wybudowany został przez Piastów oleśnickich. Pod koniec XV w. był siedzibą rycerzy-rozbójników. Zburzony został przez wyprawę wrocławskich mieszczan"


Źródło: Wikipedia
środa, 25 marca 2009
W górach
Z mojego niedawnego wypadu do Szklarskiej Poręby. Na dole pogoda była całkiem dobra, za to na górze widoczność niewielka, a miałem nadzieję na zrobienie ciekawych zdjęć z góry :)


Jakiś dobry człowiek zaproponował tego bloga do BLOGBOXA, czyli katalogu blogów. Żeby się tam dostać potrzebna jest odpowiednia ilość głosów. Proszę Was, czytelników o drobną w tym pomoc :) Pod tym adresem: http://www.blogbox.com.pl/show/suggested/1310 klikamy w "NA TAK", lub "NA NIE" :)
niedziela, 02 marca 2008
Nachod
Pozdrowienia z Czeskiego Nachoda
niedziela, 30 grudnia 2007
Andrzejówka zaprasza

 Andrzejówka zaprasza , ale na 'sylwestra' miejsc już nie ma!

wtorek, 23 października 2007
w Laskowicach


W stylowym pałacu otoczonym pięknym parkiem znajduje się Urząd Gminy.
Na jego stronie znalazłam taka informację:

"Zespół pałacowo - parkowy w Jelczu - Laskowicach powstał w latach 1869 - 1886 w stylu niderladzkiego neoromantyzmu.
Główne wejście zdobi dekorowany kolumienkami balkon, wsparty na łukowych podcieniach ozdobionych od frontu kolumnami o korynckich głowicach. Wewnątrz pałacu zachowała się reprezentacyjna klatka schodowa, ciekawy kominek i zasługujące na szczególną uwagę sklepienie krzyżowo - żebrowe. Pałac otoczony zielenią parku zachwyca oczy swoją sylwetką. Przy bramie wjazdowej witają przybysza dwa piękne lwy, do złudzenia przypominające te sprzed lwowskiego ratusza na starych fotografiach. "Mnie zachwyciły alejki

i platany.

Podobno w nieodległych Miłoszycach jest aleja lipowa pamietająca czasy napoleońskie...

 
1 , 2

Robiq
site statistics